Projekt Bajkowe Relacje,  Strona glówna

Bajkowe relacje

Wyrażenie „Bajkowe Relacje” przywodzi na myśl relacje idealne, bowiem każda bajka zazwyczaj kończy się dobrze a dobro w niej zwycięża zło. Ktoś powie „bajkowe”, gdyż idealne nie istnieją.

Dlaczego zatem bajkowe?

Bo możliwe pomiędzy złym wilkiem a Czerwonym Kapturkiem, dobrą Śnieżką a podstępną macochą. Dla dziecięcej wyobraźni nie ma rzeczy niemożliwych. Baśniowe postacie w jednej chwili mogą przeobrazić się w co tylko chcą i nawiązać porozumienie z kimkolwiek pragną.

A może bajkowe, ze względu na wysuwany morał i naukę wypływającą z niewłaściwego i nieumiejętnego wyrażania swoich myśli.

Bajkowe, ponieważ zawsze pojawia się wróżka lub czarodziej, czyli czynnik nadludzki, który bez względu na popełniane błędy ludzkie, daje zawsze szansę.

Relacje bajkowe to takie, w których główni bohaterowie są reprezentantami wielobarwnych osobowości.

Wreszcie bajkowe, gdyż uczą, że nie ważne kto z kim, gdzie, kiedy… ważne, żeby nigdy nie tracić  wiary we własne marzenia.

Relacje pomiędzy dziećmi niemalże zawsze są bajkowe, bez ograniczeń, pełne marzeń i wyobraźni. A gdybyśmy tak choć raz  mieli odwagę stać się tu i teraz jednym z bohaterów, to kim byśmy mogli być, z jakimi mocami i potencjałami?

To mój punkt widzenia i moje doświadczenia. Pamiętaj! Nie musisz się ze mną zgadzać :) Zapraszam zatem do dyskusji.

%d bloggers like this: