Blog,  Kim jest wojownik,  Strona glówna

Mądry wojownik – co to znaczy?

Spotkałam się z teorią, że prawdziwych mężczyzn dziś trudno spotkać. Wiele kobiet narzeka na ten fakt, a nie znajdując mężczyzny, który spełniałby ich oczekiwania czują zawód i rozczarowanie. Temat dotyczący osobowości mężczyzny – wojownika chyba nigdy się nie wyczerpie. Częściowo wspominałam o ich powołaniu i istocie Duszy w artykule: „Kim jest mężczyzna Wojownik?

Podjęcie walki

Mężczyzna – wojownik walczy w słusznej sprawie, często nie tylko dla dobra swojego, jednostki, ale dla wartości wyższych, dla celów wyższych. Jego bunt bywa niezrozumiany przez innych, jego cierpienie nie znajduje wytłumaczenia. Ujrzenie pięcioma zmysłami wartości jego świata nie przynosi rezultatów, ponieważ jego niezłomna wiara, pewność i słuszność walki w obronie innych wykracza poza świat zmysłowy.

No właśnie! W obronie innych.

Niestety mężczyźni z cechami wojownika nie zawsze przejawiają te wyjątkowe cechy w pozytywny sposób. Nie znając celu i zasadności nie potrafią ukierunkować złości, agresji, determinacji i zamiast pełnić rolę obrońcy – niszczą innych i siebie. Świadomość braku celowości ich działań pozwala  – pod warunkiem, że mają wystarczająco odwagi – zmienić kierunek i dostrzec w sobie fakt, że cechy, które dotychczas były „przekleństwem” mogą stać się „błogosławieństwem”. Odpowiednio wykorzystane atuty niejednokrotnie pokazują im sens i cel walki – MĄDREJ I SKUTECZNEJ WALKI W IMIĘ WYŻSZYCH WARTOŚCI.

Mądrość wojownika

Wojownik, od którego zależy los „imperium”, los ludzi, nie daje się zabić w jakiejś bezsensownej potyczce. Czasem pod wpływem niesprzyjających okoliczności poddaje się i unika starcia, które zabiera mu energię. Bezsensowna śmierć i walka nic nie wnosi, a przymus poddania się, pozwala zachować życie po to, by w ostatecznej „bitwie” je wygrać. Tylko zachowując życie i oszczędzając energię mężczyzna – wojownik może przekazać ludziom wartości, których broni. A dzięki mądrości i rozwadze odpowiednio uświadamiać.

„Kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.”

To słowa Jezusa w ks. Łukasza.

Jakże oddają sens wycofania z bezsensownej walki, niekorzystnych i niepotrzebnych zachcianek, które ego na swoje potrzeby pragnie. Najczęściej to walka o swoje racje, dowody „mądrości” i udowadnianie wyższości.

Wojownik wycofujący się z niszczącej jego Siły bitwy może uśpić czujność wroga. Ma czas na dobór odpowiedniej metody i taktyki walki z „wrogiem” i przeciwnościami losu. Może umiejętnie zachowywać pokłady energii i gromadzić jej zapasy na ostateczną zgodną z  celem rozgrywkę. Szanse na wygraną są o tyle większe, o ile oszczędza Siły i umiejętnie z nich korzysta.

A w życiu codziennym?

Mężczyzna – Wojownik, z wysokim poziomem testosteronu jest dla kobiet atrakcyjny: męski, stanowczy, pewny siebie. Przedsiębiorczyobrońca, który nie zawaha się by w jej obronie tej Siły czasem użyć. Ale jeżeli traktuje życie jak pole bitwy lub poligon, naraża na straty swoją rodzinę i swoje życie. Wycofując się czasem z walki musi pamiętać, że w niektórych sytuacjach cechy przypisywane kobietom: wrażliwość, czułość, delikatny dotyk czy ustępliwość w udowadnianiu racji, mogą stać się również i dla niego „bronią”, która pozwoli na nie tyle zdobycie, co zatrzymanie swej wybranki przy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *