fbpx
Perspektywa postrzegania czasu

Dlaczego nie potrafimy zobaczyć przyszłości?

Perpektywa przyszłości

Dlaczego wielu z nas nie potrafi dostrzec swej przyszłości? Dlaczego nie potrafimy jej sobie wyobrazić? Wielu z nas zadaje to pytanie, zupełnie nie wiedząc, czy jest możliwe przeskoczyć milowy krok z działań w teraźniejszości do obrazu w przyszłości. Obrazu – tak, ponieważ przyszłość budujemy na bazie wyobrażeń.

Wpływ przeszłości

Żeby zobaczyć szczyt góry, która zachwyca majestatem, powagą i wielkością, żeby oczarował na tyle, by za wszelką cenę dążyć do jego zdobycia, trzeba najpierw się nim zachwycić. Trzeba uczynić go swym celem. Przekonać siebie, że wejście na szczyt góry się opłaca. Dobrze jest ujrzeć szczyt z perspektywy doliny, spojrzeć w górę z pozycji, która pozwala ci ujrzeć owy szczyt.

Z pesymistyczną i negatywną perspektywą doświadczeń, kojarzących się z trudem, piękno i majestetat góry wzbudzi lęk. Możesz mieć pragnienie dotarcia tam, możesz bardzo chcieć, lecz jeśli wejście na piętro jest dla ciebie trudem, zapomnij o szczycie.

Żeby zmienić nastawienie w teraźniejszości, i oszacować siły, potrzebne do zdobycia szczytu, musisz dostrzec w swej przeszłości sukcesy, nawet te niewielkie. Dopiero wówczas, gdy zabierzesz w drogę odpowiednie wyposażenie, zaczniesz wierzyć we własne siły i sens dążenia do szczytu, możesz pokonać niesprzyjające warunki.

To mój punkt widzenia i moje doświadczenia. Pamiętaj! Nie musisz się ze mną zgadzać :) Zapraszam zatem do dyskusji.

%d bloggers like this: