Strona glówna

Przejmij kontrolę i odzyskaj równowagę

Bileciki do kontroli!

Jeśli jedziesz na „gapę” te słowa przyprawiają o bicie serca. Myślisz: „złapali mnie, zapłacę mandat”. Na samo hasło „kontrola biletów”, pomimo ważnego biletu, coś się w nas dzieje. Wielu staje na baczność, czekając na swoją kolej, a samo słowo „kontrola” przywołuje negatywne skojarzenia.

Życie bez kontroli

Jednym z biegunów kontroli jest… jej brak, pozbycie się na korzyść kierowania się impulsami. Mówimy: jestem spontaniczna, chwytam okazję. Jednak często mylimy pojęcia i w odróżnieniu od spontaniczności, działamy lekkomyślnie. Poddając się chwili, bez refleksji idziemy za okazją i nie potrafimy powstrzymać się, by nie zaryzykować. Obszary pozbawione namysłu, często się nam „rozjeżdżają”, pieniądze uciekają, dzieci panują nad nami, a związek… no cóż.

Dobrze mieć poczucie kontroli i panowania nad tematem, który do tej pory wymykał się i rozpadał na kawałki. Mówimy: to wydarzenie pozbawiło mnie kontroli. Nie panuję nad emocjami, bo nie potrafię. A tymczasem…

Nadmierna kontrola – drugi biegun

Pojęcie kontroli, często kojarzy się źle, z uwagi na fakt, że trwamy w przestrzeni zamkniętej przez kontrolera. Wiecznie kontrolujący szef, dziecko, rodzic, partner i… uzależnienia. Kontrola osób ingerujących w nasze życie, odbiera możliwość decydowania o swoich wyborach, decydowania z namysłem. Czasem nam łatwiej pozwolić się kontrolować. Wówczas nie trzeba myśleć, starać się, ponosić odpowiedzialności. Jednak z czasem stajemy się czyimiś niewolnikami.

Przejmij kontrolę i odzyskaj równowagę

Kontrola jest ogromnym potencjałem. Daje poczucie sprawczości i mocy. Przyczynia się do stabilności i poczucia bezpieczeństwa. Odzyskać w sobie równowagę, to odzyskać kontrolę w obszarach, które się do tej nam wymykały.

Pozwól swemu wewnętrznemu kontrolerowi, by pomagał ci.

Równowaga od pozytywnej przeszłości, poprzez wyrównaną teraźniejszość do przyszłości, która niczym kolorowy obrazek maluje się przed tobą.

Przesadziłam z tym obrazkiem?

To dlaczego tak wielu nie ma problemu w osiąganiu założonych celów?

To mój punkt widzenia i moje doświadczenia. Pamiętaj! Nie musisz się ze mną zgadzać :) Zapraszam zatem do dyskusji.

%d bloggers like this: