Strona glówna

Światłość i ciemność

Niezależnie od tego skąd pochodzisz, niezależnie od tego jaką religię wyznajesz, jesteś – jak wielu się określa, wierzącym czy ateistą – nie unikniesz uniwersalnych prawd.

„Kładę przed Tobą Życie i szczęście, Śmierć i nieszczęście…”

Ks.PwP 30,15

Życie nie daje prawa wyłącznie wierzącym, a Śmierć nie oszczędza bogobojnych.

Życie i Śmierć – dwie potężne siły, nad którymi nie masz władzy.

Szczęście i nieszczęście – wynik wyboru jednej z nich – przed którym również nie schowasz się.

Pokazano ci światło i ciemność… czy to zjawisko unika niewierzących?

Pokazano ci światło i ciemność... gdzie, czujesz się sobą? Ukochałeś światło, czy ciemność?

Narodziny Światła w ciemności – to narodziny prawdy w niewiedzy.

„Podążanie za głosem serca jest jak chodzenia w ciemności. Poruszasz się w niej po omacku. Dotykasz ludzi, sytuacji, zamierzasz do celu ostrożnie, wsłuchany w swoją prawdę, z dala od podpowiedzi innych. Jeszcze nie widzisz, ale czujesz. W tej ciemności wchodzisz w świat pozazmysłowy, aż wreszcie odkrywasz, że kierując się znakami, owa ciemność, w którą się zanurzyłeś nauczyła Cię ufać poruszeniom Twego serca”.

Wielu, myli światło z idealizmem, tymczasem, Życie w świetle to nie idealizm, to nie perfekcjonizm, to również nie NAJ… Życie w świetle, to trwanie w prawdzie. Światło, to rozumienie i świadomość, a rozumienie to nie tylko logika i analiza. Rozumienie, to ogarnięcie sercem. 

Światło podąża za uwagą.

Jeśli uwagę kierujesz do swego serca, swej istoty, odkrywasz prawdę o sobie. Rozświetlasz światłem. Uciekając od tego, co w tobie zakryte boisz się, nie wiedząc, co wewnątrz siebie zobaczysz i jaką prawdę odkryjesz. A każda prawda pozbawia iluzji. Światło wydobywa z ukrycia to, co niewidoczne, ale istniejące. Wskazuje kierunek i pozwala uniknąć przeszkód. Pokazuje takie, jakie jest… prawdziwe. Tam, gdzie pojawia się światło, tam nic już nie jest takie samo.

Przychodzimy na ten świat ze światłem, które w wielu, tylko się tli. Nie może rozbłysnąć, by ukazać prawdę. Nie może rozbłysnąć, bo nie ma ku temu warunków. A rozbłyska tylko wówczas, kiedy stajesz się w pełni człowiekiem i czynisz dobro.

To Twoje Światło – wybierasz Życie czy Śmierć?

 

 

 

To mój punkt widzenia i moje doświadczenia. Pamiętaj! Nie musisz się ze mną zgadzać :) Zapraszam zatem do dyskusji.

%d bloggers like this: